خدمات قلب

ارائه خدمات پزشکی مناسب به بیماران مبتلا به نارسایی حاد و مزمن کلیه، فشارخون و ساير بيماريهاي سيستميك، سنگ کلیه، گلومرونفريت (آماس كليوي)، عفونتهاي ادراري (سيستيت، يورتريت، پیلونفريت و آبسه هاي كليوي)، كيستهاي كليوي (بيماريهاي پلي كيستيك كليه و…)، پیوند کلیه، دفع ادراري پروتئين (پروتئیوري) دایر شده است و کلیه خدمات جهت بیماران سرپایی، بستری و ارجاع از مراکز درمانی دیگر ارائه می گردد.

خدمات ریه هرمزگان
نوار قلب

نوار قلب آزمایش پزشکی است که برای فهمیدن فعالیت های الکتریکی قلب از بیماران گرفته می شود.

این آزمایش قلبی زمانبر نیست و در حدود ۵ دقیقه طول می کشد.

در طی گرفتن نوار قلب ,تکنسین مربوطه از شما می خواهد بر روی تخت به حالت کاملا آرام و بدون استرس دراز بکشید.

سپس یک سری دیسک هایی را بر روی قفسه سینه و اطراف آن قرار می دهد که این دیسک ها از طریق سیم هایی به نام سرب به دستگاه الکتروکاردیوگرام متصل شده اند.

سپس با شروع این فرآیند مسیر انرژی الکتریکی قلب شما از این طریق ردیابی شده و در پایان برروی نوارهای کاغذی چاپ می شود.

نوار قلبی به پزشک متخصص در تشخیص ناهنجاری های قلبی شما کمک بسیار زیادی می کند.

یکی از تست های دقیقی که به متخصص قلب و عروق کمک می کند تا وضعیت واقعی قلب را بررسی کند این است که وضعیت و عملکرد قلب در یک دوره روزمره بیمار ثبت شود. برای این کار یک سری الکترودهایی بر روی سینه بیمار قرار گرفته و بیمار باید Holter را در مدت معین برای مثال یک هفته، با خود به همراه داشته باشد. با این کار دکتر قلب و عروق به می تواند به خوبی متوجه وضعیت واقعی قلب گردد.

تست فشار خون سرپایی به مدت ۲۴ ساعت صورت می گیرد.

به این صورت که پزشک معالج از بیمار می خواهد که در طول روز هر نیم ساعت و در طی شب هر یک ساعت فشار خون خود را با استفاده از دستگاه مخصوص و بادقت بالا ثبت کند و در قالب گزارشی به پزشک ارائه دهد.

این تست برای افرادی که فشار خون بالا دارند و یا دارای نوسان در فشار خون خود هستند بسیار مفید است .

انجاماین آزمایش سبب جلوگیری از پیشرفت این بیماری و تاثیرش بر روی قلب می شود.

 

این تست به دو صورت ساعتی و یا روزانه انجام میپذیرد.

که دسته ی اول طی ۲۴,۴۸ و۷۲ ساعت ودسته ی دوم طی ۷ الی ۱۴ روز درگیر این تست خواهند بود.

به این صورت که شخص به پزشک مراجعه کرده و در صورت نیاز پزشک این آزمایش را به او می دهد.

سپس تکنسین مربوطه ابرارها و کارهای مورد نیار برای انجام این آزمایش قلبی را فراهم می آورد.

ابتدا الکترود هایی را به قفسه سینه ی بیمار متصل م یکند . سپس آنها را از طریق سیم هایی که سرب نامیده می شود به یک وسیله ی کوچکی که ضربان قلب را می سنجد متصل کرده و آن را بر روی قسمت کمربند بیمار متصل می کند.

پس از پایان ساعت و یا روزهای مشخص شده برای این آزمایش,بیمار به پزشک مراجعه کرده و پزشک اطلاعات مرتبط با فعالیت های قلبی شما را استخراج میکند.

این ازمایش یه دلیل طولانی ودن نسبت به تست های قبلی اطلاعات بیشتری را در اختیار پزشک متخصص قرار می دهد.

لازم به ذکر است در طول انجام این آزمایش باید الکترود ها را خشک نگه دارید تا آسیبی به آنها نرسد و عملیات به درستی و بدون وقفه صورت 

تست ورزش بندرعباس

تست استرس شدید که به عنوان یک تست ورزش برای قلب هم شناخته می شود,آزمایش است که طی آن فعالیت و عملکرد قلب قبل از ورزش در هنگام آن و پس از ورزش موزد بررسی قرار می گیرد.

این تست ورزش برای قلب به این صورت است که تکنسین مربوطه از شما میخواهد برروی تردمیل بایستید حال در این مرحله تمامی پارامترهای شما را اندازه گیری میکند و پس از اندازه گیری دیسک هایی را به نام الکترود بر روی قفسه سینه شما متصل می کند .

این الکترود ها ازطریق سیم هایی به نام سرب به دستگاه الکترکاردیوگرام متصل است.

پس از انجام مراحل گفته شده,فشارسنجی را به منظور چک کردن فشار خون شما یه بازویتان متصل میکند.

حال تردمیل را روشن کرده ودر ابتدا تکنسین از شما می خواهد به ارامی بر روی آن راه روید. هر دو یا سه دقیقه ای یک بار سرعت را کمی افزایش می دهد.

این تست ورزش برای قلب حدود ۳۰ دقیقه به طول می انجامد.

با انجام این تست,پزشک متخصص متوجه تمامی تغییرات در الگوی الکتریکی قلب شما می شود و همچنین توانایی قلب شما در انجام فعالیت های بدنی سنجیده شده و یک سری عوامل قلبی احتمالی که ممکن است در هنگام انجام فعالیت های ورزشی برای شما پیش بیاید را میفهمد.

در طی آن اگر مشکلی در میزان اکسیژن رسانی به قلب پیش بیاد به راحتی قابل تشخیص است.

دکتر قلب هرمزگان
دکتر قلب هرمزگان