خرمای تازه لودیریا

ارزش غذایی خرما
ابتدا به بررسی مواد معدنی موجود در ۱۰۰ گرم خرما می پردازیم .
در این ۱۰۰ گرم ۳۹ میلی گرم کلسیم ، ۱ میلی گرم آهن ، ۴۳ میلی‌گرم منیزیم ، ۶۲ میلی گرم فسفر ، ۶۵۶ میلی گرم پتاسیم ، ۲ میلی گرم سدیم ، ۲۹ میلی گرم روی ، ۲۰۶ میلی گرم مس و ۲۶۲ میلی گرم منگنز وجود دارد.
حال به بررسی سایر مواد موجود در خرما می پردازیم.
انرژی موجود در خرما ۲۸۲ کیلو کالری ،  آب موجود در خرما ۵۳ گرم ،  چربی ۳۹ گرم ، پروتئین ۴۵ گرم ،  کربوهیدرات ۷۵ گرم و فیبر ۸ گرم میباشد.
حال به بررسی ارزش غذایی خرما در یک عدد خرما که وزنی معادل ۷٫۱ گرم دارد می پردازیم.
در یک عدد خرما ۲۰ کالری وجود دارد و  چربی صفر است.خرما به دلیل داشتن آهن در ساختارش به خون سازی کمک بسیار زیادی می کند .
کلسترول ۰ ،  سدیم ۰٫۱ میلی گرم ، پتاسیم ۴۶ میلی گرم ، کربوهیدرات ۵ گرم ، پروتئین ۰٫۲ گرم ، کلسیم ،  ویتامین دی و ویتامین ث به اندازه صفر هستند.
خرمای تازه لودیریا تولید باغات شهرو
✅ همچنین جالب است بدانید که خرما خاصیت تمبر آرامش‌بخش ضد سرطان و بهبود ضعف و خستگی را در خود دارد.
یکی از مهمترین خواص درمانی خرما خاصیت خون سازی میباشد .
جالب است بدانید که این میوه برای زنان باردار نیز بسیار مفید است و باعث می‌شود گردش خون بیشتری داشته باشند و به دلیل کم تحرکی خونرسانی به بدنشان دچار مشکل نشود پس حتما مصرف این میوه برای زنان باردار توصیه می
شود.
باید به این نکته توجه داشت که امصرف این میوه در افراد کم تحرک به صورت ۱۰۰ درصدی باعث افزایش وزن و چاقی میشود.
امروزه به دلیل کشیده شدن ساختار زندگی و همچنین کمبود وقت در زندگی انسان بسیاری از مردم به غذاهای حاضری و خوراکی های آماده روی آورده اند.
هرچند که مصرف خرما نسبت به سایر خوراکی های آماده کمتر می باشد ولی می توان با فرهنگ سازی درست و استفاده مرتب از خرما آن در بین وعده های غذایی به عنوان یک خوراکی آماده که زمان
کمی را برای مصرف از ما می گیرد استفاده کرد.

اطلاعات بیشتر