بلاگ, صنایع دستی

چند نکته ضروری برای موفقیت در کسب و کار دست ساز

چند نکته ضروری برای موفقیت در کسب و کار دست ساز

Donna Maria می‌گوید به عنوان صاحب یک کسب و کار هنری و کوچک خانگی، بهتر است آنقدر درگیر جزئیات و امور کوچک و روزمره نشویم که از موارد بزرگتری که برای موفقیت در کارمان مهم و ضروری هستند غافل شویم.

به اصطلاح آنقدر چشم‌مان به درختان خیره نشود که اصلاً متوجه جنگل نشویم.

برای کارآفرینان دست‌ساز و محصولات دستی، این موضوع گاهی چالش برانگیز می‌شود. چون ما عاشق کاری می‌شویم که به آن علاقمندیم و پیوسته و مرتب انجامش می‌دهیم.

59fc61c815e9f948c853fe77

ممکن است چنین کارهایی مثل همین ساختن دست‌سازهایمان آنقدر تمام وقت‌مان را بگیرد که دیگر فرصتی برای بازاریابی و فروش آنها و برنامه‌ریزی برای آینده، باقی نماند.

شاید هم محصولات خیلی خوب و زیبایی تولید کنیم، اما مشکل اینجاست که فروش کمی دارند.

اگر فکر می‌کنیم در حال حاضر در چنین وضعیتی قرار داریم، یا دوست داریم که دچار چنین وضعیتی نشویم، شاید مطالعه این مطلب و آشنایی با چند نکته Donna Maria به ما کمک کند تا بیشتر روی فعالیت‌های سودمند و درآمدزا تمرکز کنیم، بدون اینکه اشتیاقمان را هم برای ساختن دست سازهایی که دوستشان داریم از دست بدهیم.

و البته به این نکته هم باید توجه کنیم که لازم نیست حالا حتما همه این موارد را همزمان و یکجا انجام دهیم.

آشنایی با این نکات می‌تواند به ما کمک کند تا دید بازتری نسبت به کسب و کار دست سازی که داریم پیدا کنیم و ببینیم که با شرایط یا روحیات خودمان بهتر است کدامیک یا چندتای آنها را بیشتر جدی بگیریم و کدامها را بهتر است که نادیده بگیریم.